Witajcie! Trwa przebudowa strony, możecie natknąć się na drobne błędy, nieścisłości w layoucie lub nieaktualne informacje. Dziękuję za wyrozumiałość, prace zakończą się niebawem.

O mnie

Swoją przygodę z graniem zaczynałem na bazarowej podróbce Pegasusa, w czasach gdy na dzielni rządził kumpel, któremu ojciec sprowadził zza granicy Amigę a później GameBoya.

Dziś sam zastanawiam się nad tym, jak pokierować rozwojem gamingowym moich dzieci, a na własne granie pozostaje coraz mniej czasu. Znacie ten wykres?

Młodość
Czas
Pieniądze
Energia
Wiek średni
Czas
Pieniądze
Energia
Starość
Czas
Pieniądze
Energia
Dlatego preferuję granie nie-hardkorowe. Granie po godzinach pracy i czasu dla rodziny.
Granie relaksujące, ale i emocjonujące.
I taki ma być ten blog 🙂 A co wyjdzie w praniu? Zobaczymy.

Nie jestem fanem rywalizacyjnego multi, za to przepadam za dobrą historią i grami ekonomicznymi. Geek 30+, fan rpg, tycoonów, fantasy, sci-fi, komiksów i animacji. Prócz gier, zapraszam także na teksty poświęcone innym mediom, które wywarły na mnie szczególne wrażenie.

Miłego czytania!
Pozdrawiam, Yoorko.

Jak oceniam?

Spotkałem się z wieloma systemami oceniania w recenzjach. Dziesiętny, procentowy, szkolny. Jednak im większa skala, tym ciężej zdecydować, co tak naprawdę odróżnia 6 i 7. Czy w 5 już warto grać? A może na ocenie zaważyła muzyka a nie rozgrywka?

Dlatego zdecydowałem się na maksymalnie uproszczony system, opierający się nie na wyszczególnionej ocenie, lecz subiektywnej odpowiedzi na jedno pytanie: “Czy mi się podobało?”.  Tak powstała poniższa skala:

Ocena bazuje na mocno subiektywnym odczuciu – czy jestem zadowolony z tego, co otrzymałem.

Na czym gram

Wszystkie recenzowane gry działają w opisywanej jakości na poniższej konfiguracji:

PCMR

Intel Xeon E3-1230v3 3.30 Mhz
Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5
Crucial DDR3 24GB 1600MHz Ballistix Tactical CL8
Gigabyte H97-HD3
Windows 10 x64 Pro
Kontroler Xbox

Nintendo Switch v2

Gry mobilne

Samsung Galaxy Note10 Lite