Witajcie! Trwa przebudowa strony, możecie natknąć się na drobne błędy, nieścisłości w layoucie lub nieaktualne informacje. Dziękuję za wyrozumiałość, prace zakończą się niebawem.

Jak zmieniły się postacie z gier ery ośmiobitowców? [Galeria]

Lata mijają a czas nie wydaje się nas oszczędzać. Jednak postacie z gier mają w tym temacie (z reguły) więcej szczęścia. Z roku na rok są coraz piękniejsze i wyglądają lepiej. Zobaczmy jak zmieniło się kilka znanych postaci z gier 8-bit od czasów swojego pierwszego występu.

#000 Pitfall Harry

Na początek bonus z 2gen. Tak wiem, bonusy powinny być na koniec, ale co tam. Pitfall to kamień milowy branży gier, od tego tytułu w 1982 roku rozpoczęła się historia gier produkowanych przez firmy zewnętrzne (nie stojące za konsolami). Activision stało się prekursorem tego modelu biznesowego, czym przyczyniło się do wybuchu kryzysu z 1983 r. ale również do powstania “współczesnego” gamingu wraz z narodzinami trzeciej generacji. [Przeczytać możecie o tym TUTAJ ] Tytuł doczekał się kilku kontynuacji, z których najnowsza pochodzi z 2004 roku.

#001 Rash

“Battletoads” przez wielu graczy uznawane jest za najtrudniejszą grę ery 8-bit. O ile niektórzy speedrunnerzy mogą nie zgodzić się z tym stwierdzeniem o tyle nie można zaprzeczyć, że przygody Rasha i Zitza zapisały się w historii gier jako jedna z ciekawszych produkcji trzeciej generacji. Nie dziwi więc fakt, że Microsoft zdecydował się w 2020 roku dodać kolejny rozdział do historii serii, wydając beat’em up’a “Battletoads”. Jak pokazują ostatnie lata prostota w tytułach odświeżanych serii staje się już standardem. Zobaczmy jak zdecydowano się przedstawić postać Rasha.

#002 Pikachu

Wiecie jaka jest najdroższa franczyza w świecie rozrywki? Osobiście spodziewałem się czegoś od Disneya, jednak od wielu lat na pierwszym miejscu pozostają Pokemony. A wszystko to dzięki wydanym w 1996 roku grom na Gameboy-a – “Pokemon Red / Blue”. Sukces przypieczętował niezwykle popularny serial animowany a maskotką marki stał się władający elektrycznością Pikachu. Trzeba przyznać, ze od 1996 roku ta postać przeszła prawdziwą metamorfozę. W “Pokemon Sword/Shield” prezentuje się jak na maskotkę przystało.

#003 Mario

Postać najpopularniejszego hydraulika na świecie pojawiła się po raz pierwszy w 1981 roku. Wydana przez Nintendo gra “Donkey Kong” zawojowała automaty. Swój ogromny sukces Mario zawdzięcza jednak własnemu tytułowi na Famicom / NES – “Super Mario Bross” z 1985 roku. To produkcja, która zdefiniowała gatunek gier platformowych na lata. [O znaczeniu Mario więcej TUTAJ ]. Po latach nic nie wskazuje na to, aby popularność wąsatego bohatera miała maleć. Najlepiej świadczy o tym sukces najnowszej produkcji – “Super Mario Odyssey” (2017) wydanej na Nintendo Switch.

#004 Zelda Link

Męstwo kolejnego bohatera (której to mocy jest powiernikiem) zostało wystawione na próbę po raz pierwszy w 1986 roku. Wydana na Famicoma “The Legend of Zelda” stała się obowiązkową pozycją dla fanów jRPG. Bohater Hyrule walczy żeby nie nazywać go Zeldą w ponad dwudziestu tytułach wydanych na przestrzeni lat. Opublikowana w 2017 roku “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” wprowadziła serię na nowy poziom, zdobywając serca milionów graczy.

#005 Sonic

Nie samym NESem człowiek żyje. Gdy dziś wojna konsol skupia się głównie na linii PS4 – Xbox, tak w czasie trzeciej generacji nie mniej zażarty bój toczyły Nintendo i Sega. Ta druga przedstawiła światu postać jeża Sonica, który z marszu [chociaż w przypadku tej postaci lepiej by było powiedzieć “z biegu”] zdobył serca graczy. O tym, że była to dobra decyzja świadczą dziesiątki gier z tym bohaterem wypuszczone na przestrzeni lat. Najnowszą z “głównej serii” platformówek jest Sonic Forces z 2017 roku.

Czy to wszystko?

To oczywiście tylko kilka przykładów. Jakie postacie z ery 8-bit, które dzisiaj prezentują się znacznie okazalej umieścilibyście w takim zestawieniu? 

Dodam jeszcze, że mnie najbardziej zaskoczył Mario. Oczywiście nie sam wygląd w grze, tylko jego wizerunek z obudowy automatu (w okręgu). Totalnie inny klimat wyglądu postaci niż to, do czego się przyzwyczailiśmy. Jeszcze ciekawiej wypada ten z okładki Donkey Konga, wygląda jak generyczny złoczyńca ze starych kreskówek 😀

Autor:

Yoorko

Yoorko

Geek 30+, fan rpg, tycoonów, fantasy, sci-fi, komiksów i animacji.

Podoba Ci się ten wpis?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

Mogą Cię zainteresować:

Zostaw komentarz